SHKOLLA TEKNIKE EKONOMIKE TIRANE

Faqja zyrtare e Shkolles Teknike Ekonomike Tirane
 
ForumPortalliPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 HISTORIKU I SHKOLLĖS

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 12
Registration date : 20/11/2007

MesazhTitulli: HISTORIKU I SHKOLLĖS   Fri Jan 18, 2008 12:25 pm

HISTORIKU I SHKOLLĖS


Shkolla jone eshte celur ne vitin 1947 nen emrin ‘'Teknikumi Ekonomik''
Nė ato vite ajo i shėrbeu sistemit tė ekonomisė sė centralizuar qė shėrbeu nė Shqipėri deri nė vitet 90.
Shkolla
ka qene katervjecare dhe ka pasur specialitete te ndryshme te profilit
ekonomik si; finance e merceologji , ekonomik dhe tregeti.
Pas vitit 90 kur Shqipėria po ndėrtonte sistemin e ekonomisė sė tregut tė lirė shkolla jonė ėshtė nė shėrbim tė kėtijė sistemi.
Nė bazė tė kėtijė sistemi u ndryshuan kurrikulat duke u futur nė kurrikula tė reja.
Ekonomist me tre specializime:


  • ekonomist banke,
  • ekonomist sigurimesh dhe
  • ekonomist tatimesh
Qe
nga viti 1994 shkolla eshte mbeshtetur nga projekti gjerman GTZ -
Mbeshtetja e Arsimit Profesional ne shqiperi si per kualifikimin
intensiv te mesuesve, ashtu edhe per paisjen e shkolles me nje
infrastrukture te fuqishme.
Qe ne fillim te
vitit 2000, projekti Kultur Kontakt, Austri mbeshtet shkollen per
perfshirjen e saj ne rrjetin e firmave ushtrimore te Evropes
Juglindore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://shtet.albanianforum.net
 
HISTORIKU I SHKOLLĖS
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
SHKOLLA TEKNIKE EKONOMIKE TIRANE :: NJIHUNI ME SH.T.E.T :: Historiku i SH.T.E.T-
Kėrce tek: